Přinášíme vám další díl seriálu s tipy na výlety po České republice s archeologickou tématikou, které doporučují přímo naši kolegové archeologové. V České republice o archeologické lokality takřka zakopáváme na každém kroku a často se jedná o místa v nádherné krajině, ze kterých na vás minulost přímo dýchá. Prázdniny se sice pomalu chýlí ke konci, ale tyto lokality se hodí k návštěvě i během podzimních víkendů a možná jsou v tu dobu ješt...

11/08/2020

Autor textu:

Co dělají archeologové, když jedou na dovolenou do zahraničí? Většinou navštěvují archeologické lokality a muzea v dané zemi. Díky tomu pro vás dnes však máme druhý díl seriálu s tipy na archeovýlety do zahraničí. Zeptali jsme se našich kolegů archeologů, aby zavzpomínali na archeologické lokality, které v zahraničí navštívili a vybrali tu, které je nejvíce uchvátila.

Zdeněk BENEŠ

Ústav archeologické památkové péče středních Čech

...

11/08/2020

Ústav archeologické památkové péče středních Čech se v největší míře zabývá záchrannými výzkumy na ohrožených místech. To obnáší provádění dohledů a výzkumů jak například při budování rozsáhlých silničních obchvatů, tak i na menších plochách, třeba při stavbách rodinných domů nebo ve výkopech pro inženýrské sítě. Dnes bychom vám rádi ukázali, jak i nenápadné situace na drobných výkopech mohou přinést hezké a zajímavé nálezy.

Od května 202...

Toto léto budeme pravděpodobně trávit převážně v Česku. Ale není třeba zoufat, Česká republika naskýtá mnoho krásných míst a na archeologické lokality je také bohatá. A kam rádi jezdí na výlety archeologové? Dnes vám přinášíme druhý díl seriálu s tipy na české výlety s archeologickou tématikou, které doporučují naši kolegové archeologové.

Zdeněk BENEŠ

Ústav archeologické památkové péče středních Čech

Vybrat nějakou zajímavou archeologi...

Please reload

Hledejte, co Vás zajímá dle  klíčových slov!
Archiv článků
Please reload

Ústav archeologické památkové péče středních Čech

Více zajímavostí a článků z naší dílny najdete na