top of page

Jaké příběhy prožívali naši předkové?

 

Archeologie sice nedokáže zcela proniknout do života dávno zemřelých lidí, ale na základě mnoha nálezů si můžeme jejich příběhy alespoň představovat. Jak žili, co jedli, jaké byly jejich vztahy a sny? To se pokouší od loňského léta rekonstruovat několik pravěku znalých osobností a prostřednictvím svých historických alter eg Vám tak ukazují život našich předků před mnoha tisíciletími. Dosud jste je mohli sledovat na facebookové stránce Příběhy Keltů (www.facebook.com/keltove), nyní k Vám vybrané postavy budou promlouvat i zde! Pročtěte si důkladně jejich medailonky a sledujte jejich osudy v sekci Články a reportáže. Stačí kliknout na klíčové slovo Příběhy předků a můžete se začíst!

Toranos 
doba laténská
 
Vládce strážních hvozdů a správce kraje pod Kamennou horou

S oblibou prolívá své hrdlo nápojem z medu a má poněkud svérázné názory na uctívání bohů. Nejednou tyto dvě věci spojuje. Je ambiciózní a vyznává rčení, že přízeň bohů je jen pro připravené. Je jedním z nejmocnějších mužů zdejších krajin.

 

Awelwildos
doba laténská
 
Kupec, bojovník, mladší bratr Torana

V mládí opustil svůj kmen a připojil se ke skupině nájemných bojovníků - žoldnéřů. Po letech se vrátil a zprostředkovává obchod mezi krajinami jihu a severu. Čas od času mu bohové dovolí vidět víc než ostatním. Drží se hesla, že je z lidmi lepší žít (obchodovat) než s nimi bojovat. Pokud ale situace vyžaduje jiné jednání, neváhá a v klidu zavzpomíná na své mládí.

Trignos
doba laténská
 
Princ, lovec a milovník

Princ z urozeného rodu vládců oppid, trochu lehkovážný ale s narůstajícím věkem postupně moudří. Rád se věnuje lovu a krásným ženám. Zásadně ho nebaví jakékoliv povinnosti, avšak má dobré srdce a když už to musí být, tak z přátelství vykoná, co se od něj žádá.

Inguz
doba laténská/doba římská
 
Mladý žoldák

Germánský mladík od pobřeží studeného moře. Nechává se najímat jako bojovník a ochránce kupeckých karavan. Na jedné z nich se také seznámil s kupcem Awelwildem.

Sowul
doba laténská/doba římská
 
Předák žoldáků chránících kupecké karavany

Původem z kmene germánských Silenků, nyní ale hlava žoldnéřů, kteří chrání kupecké karavany před každým, kdo by dostal zálusk na jejich bohatství. U každé výpravy doufá, že bude poslední, pak se chce vrátit domů za ženou a synem a vládnout své vlastní vesnici.

Gwinver
doba laténská
 
Dáma ze stradonického oppida

Svobodná žena ze stradonického oppida, pověřená svým kmenem k vyjednávání nových spojenectví. Jednoho horkého léta byla vyslána do Hvozdu a pod Kamennou horu, kde získala cenné spojenectví  mocného Torana s Awelwildem. 

Uepa
doba laténská
 
Keltská lesní žínka

Miluje les, stromy, zvířata a přírodu. Často ji najdete poblíž stromoví, kde jí dělají společnost lesní duchové, a také naslouchám těm, kteří o to stojí a kteří se jí chtějí svěřit a povyprávět svůj životní příběh. Své jméno Uepa (stále ševelící jako proudící řeka) získala pro svoji možná trochu upovídanou povahu. 

bottom of page