ARCHEOTOULKY

Chceme vás inspirovat k výpravám za archeologií a proto tu jsou archeotoulky! V České republice je totiž obrovské množství lokalit, které nesou stopy lidské činnosti až z pravěkuči středověku. A nejsou to jen již z dálky viditelné hrady a zříceniny, ale také místa na první pohled skrytá, jako například zaniklé středověké vsi, opevnění hradišť porostlá vegetací či místa kdysi slavných pohřbů. Když se na těchto místech zastavíte, nadechnete a otevřete všechny smysly, sami ucítíte rozechvění této atmosféry dávnověku. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a brzy začnete pozorovat, jak se projevila tísiciletí vlivu člověka na krajinu

 

Ti z vás, kteří již na taková místa nadšeně vyrážejí, jistě tento genius loci znají. A pro vás, kteří se chystáte toto kulturní dědictví krajiny teprve začít objevovat, nachystal v loňském roce Archeologický ústav AV ČR v Praze výtečnou publikaci i web Archeologický atlas Čech, který vás po archeologických zákoutích naší země provede. Stačí jen prohlédnout si mapu a vyrazit. 

 

A nás tyhle vaše archeotoulky moc zajímají a rozhodně budou zajímat i další archeopoutníky. Navštívili jste v nedávné době nějaké zajímavé místo s archeologickou tematikou či víte o nějakých takových ve svém rodném kraji? Staňte se ostatním inspirací a podělte se s námi o své fotografie z výprav na zaniklé i rekonstruované archeologické lokality či návštěvy archeologických výstav i expozic. My vaše fotografie budeme uveřejňovat a společně tak nenecháme naše kulturní dědictví ukryté v krajině upadnout v zapomnění!

 

Své fotografie i s celým jménem a názvem lokality prosím posílejte na mail veronika.mikesova@uappsc.cz.

 

Případně také můžete využít svůj Instagram a nahrávat fotky s hashtagem #archeotoulky.

VAŠE ARCHEOTOULKY
REPORTÁŽE Z NAŠICH ARCHEOTOULEK

Hory, doly a archeologie. Hallstatt je jedním velkým zážitkem

Archeopark Pavlov a cesta za lovci mamutů do kraje s pohnutým příběhem

Please reload