top of page

Nabídka programů pro školy
V roce 2024 budeme opět pořádat vzdělávací programy pro školy.
Neváhejte nás kontaktovat ohledně rezervace. 

Programy se konají v období květen–červen a září–říjen v Informačním centrum keltské kultury na zámku Nižbor.

Přesný harmonogram jednotlivých programů včetně obsazenosti termínů najdete v online rezervační tabulce

Vzhledem k omezené kapacitě zámku je nutné si termín účasti na vzdělávacích programech předem rezervovat.
Rezervace je možná telefonicky na čísle 702 037 937 nebo e-mailem na adrese alzbeta.bergerova@uappsc.cz. 

Všechny programy jsou zajišťovány archeology a profesionálními lektory. 

Pokud vás zajímá, jakým způsobem ke vzdělávání prostřednictvím archeologie přistupujeme, pročtěte si naši přehledně zpracovanou Edukační a komunikační strategii.

web neolit.jpg

VÝLETY DO PRAVĚKU

do neolitu / za Kelty

 

Ve dnech od 24. - 27. června 2024 pořádáme speciální vzdělávací programy s názvem Výlety do pravěku, a to buď do neolitu nebo za Kelty. Během tohoto venkovního programu se žáci setkají s pravěkými lidmi, popovídají si s nimi o životě v dávných dobách a naučí se od nich užitečné dovednosti nezbytné pro přežití nejen v pravěku.

 

Archeologie není jen vědou o dávno zapomenutých věcech a lidech, je to věda o nás samotných. O tom, jak jsme žili před stovkami a tisíci let, kdy jsme to ještě nedokázali zaznamenat. Archeologie nám pomáhá objevovat tajemnou minulost, která by jinak zůstala skryta hluboko pod zemí. Jak to ale ti archeologové dělají, že dokáží číst historii bez písmen?  Odhalte s námi příběh archeologie!

Chození do školy dnes považujeme za naprostou samozřejmost, z hlediska lidské minulosti je však školní vzdělávání stále novinkou. Ovšem učit se děti musely vždy, i v pravěku. Jak tedy trávily svůj čas, když neseděly v lavicích? Co všechno si musely osvojit ještě v dětství? A měnili by dnešní žáčci s pravěkými dětmi? To všechno zjistíme teprve v Příběhu pravěku.  

bottom of page