top of page
  • Veronika Puhačová

Boží kalendář, boží dárek!


Máme pro vás originální vánoční dárek, který nepotěší jen oko, ale i ducha! Nechte se oslnit naším Božím kalendářem, který v sobě spojuje estetiku působivých fotografií a poznání čtivých populárně-naučných archeologických textů. A co že je tématem této mytologické lahůdky?

 
Boží kalendář 2020

Duchovní svět středoevropského pravěku a stručný vývoj pravěkého náboženství. Kalendář jsme totiž připravovali jako součást šestého ročníku Kupecké osady Krumbenowe, který prezentoval právě tuto tematiku. Boží kalendář však není jen vzdělávací záležitost, ale rozezní ve vás množství otázek bez jasných odpovědí.

Pokud, jak se často říká, zůstávají v našich kostelích stopy energie víry, kterou tam lidé při prosbách o vyplnění svých tužeb nebo ve strachu a obavách prožili, kam se potom ztratila ta pravěká? Kam zmizeli staří Bohové, uctívaní stovkami generací? Neneseme si stopy pravěké mytologie a víry stále v sobě?

Vydejte se s námi v průběhu roku do minulosti a objevte, jak lidé dospěli od prostého uctívání přírodních sil až k složitým Božským panteonům. Provedeme vás mezi šamany, kněžkami a tam, kde je to možné, i jednotlivými bohy. Ve 12 obrazech ožily naše autorské vize těchto mocných postav, přičemž jsme se snažili vycházet z reálných archeologických pramenů. Vaše fantazie však může plynout odlišně, a proto jsme u každého období přidali také základní archeologické poznatky, na kterých můžete své představy stavět. A jako bonus navíc hudební tipy, které vašemu rozjímání dodají tu správnou “kultovní” atmosféru.

  • Formát: A3

  • Autorka textů: Veronika Puhačová

  • Odborná redakce: Kamila Remišová Věšínová

  • Autoři fotografií: Tomáš Chlup, Daniela Martinová, Michal Puhač, Veronika Puhačová, Lucie Šmahelová, Jaromír Zajda Zajíček

Nahlédněte do Božího kalendáře:

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
Nejnovější příspěvky
Archiv
bottom of page