top of page

Nabídka programů pro školy

Vzhledem k nařízení vlády a opatřením proti šíření koronaviru, jsou bohužel vzdělávací programy pro školy až do konce října 2020 zrušené.  Rezervace na programy bude možné vytvářet až na jarní sezónu 2021.

Programy se konají od května do října v Informačním centrum keltské kultury na zámku Nižbor.

Na podzim 2020 budou programy probíhat v pondělky a středy. Přesný harmonogram jednotlivých programů včetně obsazenosti termínů najdete v online rezervační tabulce

Vzhledem k omezené kapacitě zámku je nutné si termín účasti na vzdělávacích programech předem rezervovat.
Rezervace je možná telefonicky na čísle 722 908 941 nebo e-mailem na adrese johana.tlusta@uappsc.cz.

Všechny programy jsou zajišťovány archeology a profesionálními lektory. 

Pokud vás zajímá, jakým způsobem ke vzdělávání prostřednictvím archeologie přistupujeme, pročtěte si naši přehledně zpracovanou Edukační a komunikační strategii.

83563585_1760865314054417_51301402401609

 

Jaké materiály mohl pravěký člověk využívat? A co z nich uměl vyrobit? Bez jakých předmětů se dnes neobejdeme a bez kterých zase naši předci? V Příběhu předmětů si budeme povídat o výrobě, využívání a zániku několika artefaktů, které jsou k vidění ve výstavě Klenoty středočeského pravěku. A co víc, žáci si na jejich replikách budou moci sami vyzkoušet, jak fungovaly.

 

Archeologie není jen vědou o dávno zapomenutých věcech a lidech, je to věda o nás samotných. O tom, jak jsme žili před stovkami a tisíci let, kdy jsme to ještě nedokázali zaznamenat. Archeologie nám pomáhá objevovat tajemnou minulost, která by jinak zůstala skryta hluboko pod zemí. Jak to ale ti archeologové dělají, že dokáží číst historii bez písmen?  Odhalte s námi příběh archeologie!

Chození do školy dnes považujeme za naprostou samozřejmost, z hlediska lidské minulosti je však školní vzdělávání stále novinkou. Ovšem učit se děti musely vždy, i v pravěku. Jak tedy trávily svůj čas, když neseděly v lavicích? Co všechno si musely osvojit ještě v dětství? A měnili by dnešní žáčci s pravěkými dětmi? To všechno zjistíme teprve v Příběhu pravěku.  

bottom of page