top of page
  • Veronika Puhačová

Modernizujeme expozici Keltové v srdci Čech


Jarní sezóna je zde a s ní každoročně přichází svěžest. Ta zavála i do naší keltské expozice, která v Informačním centru keltské kultury na zámku Nižbor existuje již od roku 2004. Letos jsme se rozhodli dát jí komplet nový kabátek, a ten bude skutečně pestrý. Byli Keltové takoví hrdinové, za jaké je považujeme? Čím se rádi obklopovali? Co dovedli? A jak to vlastně vypadalo v srdci Čech před jejich příchodem?

 

Všechno vám prozradíme. Nebo alespoň to, co se archeologové o životě Keltů dozvěděli za posledních sto padesát let. Provedeme vás keltským životním stylem, představíme ty nejzajímavější keltské nálezy z našich výzkumů, dotknete se keltského řemesla na vlastní kůži a také si jejich druhou kůži - keltský šat - budete moci vyzkoušet. Představíme vám mimo jiné i moderní metody archeologického zkoumání a široké spektrum materiálů a předmětů, které ve středních Čechách nacházíme nejen po Keltech, ale také po jejich pravěkých předchůdcích.

Takové zážitky budete mít na dosah ruky již od 28. 4. 2018, kdy v rámci oslav keltského svátku jara Beltain zahajujeme sezónu a otevíráme novou podobu expozice Keltové v srdci Čech... a co bylo před nimi.

Expozici v Informačním centru keltské kultury na zámku Nižbor můžete navštívit v květnu, září a říjnu o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin, v červnu, červenci a srpnu pak denně mezi od 10 do 18 hodin.

Vstupné činí 50 Kč pro dospělého, 20 Kč pro dítě.

Momentky z příprav můžete průběžně sledovat na našem Facebooku ve fotogalerii a také na na našem Instagramu.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Comments


Nejnovější příspěvky
Archiv
bottom of page